PLANES.CZ
-- Menu --

17.6.19 22:52:16
Informace o galerii

Vítejte v galerii planes.cz
Galerie poskytuje komplexní pohled na leteckou dopravu z hlediska rozmanitosti leteckých společností, typů letadel, nátěrů atd. Letectví nejsou jen samotná letadla, proto je prostor věnován i zázemí. Galerie je rozšiřována každý den nejméně o 6 nových fotografií.
Prioritou pro nás je, aby fotografie byly spojeny s českým dopravním letectvím - a to ať díky autorovi, místu pořízení či letadlu. Přispěvovatelem galerie planes.cz se může stát kdokoliv, kdo bude dodržovat základní pravidla galerie - bude posílat vlastní fotografie, bude dodržovat parametry e-mailů, kódy doručení, bude zasílat kvalitní fotografie a bude zachovávat dobré jméno serveru planes.cz.

Galerie planes.cz uveřejňuje digitální nebo scanované fotografie, které odpovídají speciálnímu žánru „letecká fotografie". To znamená, že motiv fotografií musí být bezprostředně spojen s letectvím a musí odpovídat obecně daným parametrům fotografie. Naše nároky na kvalitu zveřejňovaných fotografií nejsou - na rozdíl od leteckých databází - velké. Je však nutné, aby snímky zasílané do galerie splňovaly určité parametry a nebyly jen výsledkem pouhého stisknutí spouště fotoaparátu. Takovou činnost umí přístroj i bez Vás. My ale upřednostňujeme určitý tvůrčí záznam autora (v každé fotografii).

Etika galerie planes.cz
 • odesláním zprávy se zavazujete, že ke všem fotografiím zaslaným na adresu upload@planes.cz vlastníte autorská práva (tzn. že fotografie jste pořídili Vy osobně nebo někdo, kdo vás posláním pověřil)
 • buďte ohleduplní, posílejte do galerie jen takové fotografie, které nemohou způsobit újmu Vám ani ostatním lidem či firmám
 • prosíme, upozorňujte nás na chyby - překlepy, chybná jména, nesprávné informace, chybná data - to vše se stává dnes a denně. Ačkoliv se snažíme ze všech sil chyby eliminovat, ne vždy jsme úspěšní. Víme ale, že ve Vás máme prvotřídní vyhledávače chyb. Proto nás, prosím, o všech nejasnostech informujte na e-mailových adresách galerie@planes.cz, planeslite@planes.cz nebo redakce@planes.cz. Nikoli na diskusním fóru - ne vždy jsme přítomni! Spolupráci na dosažení co nejvyšší přesnosti velmi oceňujeme. Předem díky!

Měli byste také vědět, že...
 • server planes.cz není veřejný statek. Má své majitele, kteří rozhodují o jeho činnosti a zaměření. Přispěvovatelé si nemohou diktovat své vlastní podmínky;
 • za zveřejnění fotografií se neplatí žádný poplatek ani se nevyplácí žádná odměna;
 • správa galerie planes.cz si zakládá na tom, že vkládá fotografie ve prospěch čtenářů a v souladu se strategií stránek planes.cz;
 • galerie není leteckou databází - není pro ní důležitá komerce, kvantita ani profesionalita. Má své vlastní požadavky a cíle, které naplňuje;
 • majitelé stránek mají právo zasahovat do provozu galerie a vkládat tam fotografie dle svého uvážení.
e-mailové adresy galerie planes.cz. Každá má svou funkci, prosím nezaměňujte je!
adresa pro posílání fotografií
a komunikaci se správci galerie
adresa pro komunikaci
se správcem stránek planesLite
adresa redakce planes.cz
upload@planes.czplaneslite@planes.czredakce@planes.cz

Pravomoci a možnosti galerie
Hlavním cílem oddělené správy galerie je odlehčit práci redakci planes.cz - stahuje fotografie externích přispěvovatelů, denně zajišťuje nové fotografie v galerii, je mezičlánkem mezi přispěvovateli a stránkami planes.cz a zálohuje příchozí e-maily. Galerie planes.cz je součástí redakce planes.cz a má omezené pravomoci:
 • musí dodržovat limity majitelů stránek;
 • je plně podřízena potřebám a nařízením redakce planes.cz;
 • není jediná, kdo může vkládat fotografie do galerie, tudíž neručí za dodržení standardů u všech fotografií;
 • nemůže zasahovat do sekcí Články, Aktuality, Očekáváme, Provozy, Fórum, Svět L410, Hungarian Sky ani do práce redakce planes.cz.

Tyto informace jsou součástí souboru PDF, který si můžete stáhnout zde.