PLANES.CZ
-- Menu --

17.6.19 23:33:19
Pravidla galerie planes.cz

Vážení přátelé letadel a planes.cz,

Správce galerie Jirka Novák se po letech práce rozhodl věnovat ta kvanta času a energie částečně i jiným aktivitám. Nezbývá, než mu poděkovat za obrovský přínos tomuto serveru a těšit se na další spolupráci v omezené formě.

Vyplývají z toho i změny v systému práce galerie od roku 2006.

Vzhledem k časové zaneprázdněnosti lidí, kteří server planes.cz vytvářejí, budou upřednostňovány hotové fotografie. Omezení galerie na 6 nových fotografií denně (mimo aktualit) o velikosti nejvýše 110-160 kB určili na základě technických možností majitelé a zůstává v platnosti. Stále platí, že na přijetí fotografie do galerie neexistuje nárok, server je provozován i financován soukromými osobami, a přestože se snažíme vyhovět co nejvíce přispěvatelům i návštěvníkům, není možné vyhovět všem.

I nadále se budeme pokoušet pomáhat s úpravou fotografií autorům, kteří třeba nejsou tak zkušení, ale budeme toho schopni pouze když nám z volného času bude zbývat nějaký volný čas a nemusí se tak stát v dohledné době po obdržení zásilky. Podobný vliv bude mít nedostatek času na podrobné odpovídání a vysvětlování důvodů případného nepřijetí fotografie. Pokusíme se odpovídat alespoň stručným uvedením důvodu, ne vždy to však bude možné.

Když nám pošlete fotografie, budeme jim věnovat určitý čas. Posíláte-li snímky, věnujte prosím na oplátku několik minut přečtení pravidel, kterými se galerie řídí. Stručné shrnutí pravidel pro pozdější referenci najdete pod čarou. Pokud jste tu poprvé, najdete v informacích o galerii základní pravidla hry i aktuální informace. Připravili jsme i několik tipů a rad pro fotografy, kteří o ně mají zájem.

Mnoho krásných leteckých i jiných zážitků do roku 2006 přejí planes.cz

Stručný návod k posílání fotografií

Fotografie můžete do galerie planes.cz zasílat dvěma způsoby: jako běžné fotografie vyžadující úpravy nebo jako hotové fotografie splňující technické podmínky galerie a nevyžadující žádný další zásah. Technické podmínky galerie jsou:
  • rozměr 1024 x (680-768) bodů,
  • velikost souborů nejvýše 110-160 kB (není vždy nutné využít celých 160 kB, protože běžné fotografie, kde je v pozadí obloha, se vejdou i do 70 kB),
  • odpovídající ostrost, kompozice, šum, zrnitost, světlo, údaje.
Posílejte max. 5 fotografií (v jednom mailu za týden) na adresu upload@planes.cz. Fotografie musí být zřetelně nazvané. U hotových fotografií uvádějte v předmětu mailu slovo „PRO“.

Doporučujeme, abyste si v části Jak posílat snímky přečetli podrobná pravidla.

Souhrn všech stránek pravidel ve formátu PDF ke stažení je zde.